I made this widget at MyFlashFetish.com.

Monday, 5 December 2011

Rancangan Pengajaran Harian-Mikroteaching

Mata pelajaran                        : Pendidikan Seni
Kelas                                       : Tahun 4E
Tarikh                                      :  2 Nov 2011
Masa                                       : 5:00 p.m.-5:30 p.m. (30minit)
BilanganMurid                         : 10 orang
Bidang pembelajaran              : Penanda buku yang berbentuk pensil
Objektif pembelajaran             : Memahami konsep dan fungsi tiap aktiviti yang dipelajari.
Hasil pembelajaran                 : Di akhir sesi pembelajaran ini,murid dapat:
a.)    Menghasilkan bentuk mudah dengan cara lipatan.
b.)    Mengamalkan nilai murni rajin.    
c.)    Melipatkan penanda buku yang berbentuk pensil.
Konsep/prinsip/hukum/teori    : Membentuk dan membuat binaan – Lipatan
Kemahiran berfikiran              : Penyoalan seluruhan kelas, penjelasan, membanding beza, membuat kesimpulan.
Bahan,peralatan dan bahan sumber: Pensil warna, pensil, penanda buku, penanda buku yang berbentuk pensil,gunting, kertas warna,gum.
Pengetahuan sedia ada         : Murid pernah melihat penanda buku.
                      

Langkah/
Masa
Isi Pelajaran
Aktiviti Guru
Aktiviti Murid
Catatan
Set Induksi
 (5 minit)

Buat kaitan dengan pengetahuan sedia ada murid.

 Pensil warna

 Pensil

 Penanda buku


Memperkenalkan topik.
1.   Guru menunjukkan pensil warna dan meminta murid menelitikan.
2.   Guru meminta murid
menjawab soalan.
3. Guru mengemukakan
soalan.
a.)    Sila beritahu kepada cikgu, apakah benda yang cikgu sedang pegang ini?
b.)    Apakah kegunaan pensil warna ini?
4.) Guru menunjukkan
     pensil dan meminta
     murid menelitikan.
5.) Guru meminta murid
     menjawab soalan.
6.) Guru mengemukakan
     soalan.
a.)  Sila beritahu kepada
      cikgu, apakah benda
      yang cikgu sedang
      pegang ini?
b.) Apakah kegunaan
     pensil ini?
7.) Guru mengeluarkan sekeping penanda buku.
8.) Guru menyoal murid.
a.) Sila beritahu kepada
     cikgu, apakah benda
     yang cikgu sedang
     pegang ini?
b.) Ada sesiapa boleh
     beritahu cikgu,
     apakah kegunaan
     penanda buku ini?
9.) Guru menjelaskan
     kegunaan buku penanda
     dan memupuk nilai
     murni rajin.
10.) Guru menunjukkan
       sekeping penanda
       buku yang berbentuk
       pensil.
11.) Guru memberitahu
        murid.
a.) Pada hari ini, cikgu
     akan mengajar kamu
     cara-cara menggunakan
     kertas untuk melipatkan
sekeping penanda buku
 yang berbentuk pensil.
Guru memasukkan topik.
1.   Murid melihatkan pencil warna yang sedang dipegang oleh guru.
2.   Murid menelitikan pensil warna.
3.   Murid menjawab soalan.
4.   Murid melihatkan pensil  yang sedang dipegang oleh guru.
5.   Murid menelitikan pensil.
6.   Murid menjawab soalan.
7.   Murid menelitikan penanda buku  yang sedang dipegang oleh guru.
8.   Murid menjawab soalan.
9.   Murid menelitikan penanda buku yang berbentuk pensil  yang sedang dipegang oleh guru.

ABM:
Pensil warna, pensil, penanda buku, penanda buku yang berbentuk pensil.

Strategi/
Teknik:
Penyoalan keseluruhan kelas

Sikap Sainstifik &Nilai Murni:
Rajin

Hasil Pembelajaran:
Afektif , Sosial

KBKK:
Hubung kait





No comments: